SM8T33CAH
Manufacturer Part Number:
SM8T33CAH
Manufacturer/Brand:
Eaton - Electronics Division
Part of Description:
TVS DIODE 33VWM BI
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
150A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-218AB
Power - Peak Pulse :
8000W (8kW)
Supplier Device Package :
DO-218AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V