SM8T24AH
Manufacturer Part Number:
SM8T24AH
Manufacturer/Brand:
Eaton - Electronics Division
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC UNI
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
205A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-218AB
Power - Peak Pulse :
8000W (8kW)
Supplier Device Package :
DO-218AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V