5.0SMCJ13A
Manufacturer Part Number:
5.0SMCJ13A
Manufacturer/Brand:
SMC Diode Solutions
Part of Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC
Manufacturer :
SMC Diode Solutions
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
233A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Supplier Device Package :
SMC (DO-214AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V