5.0SMDJ8.5CA
Manufacturer Part Number:
5.0SMDJ8.5CA
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AB
Manufacturer :
Bourns Inc.
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
347.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V