5.0SMDJ22AH
Manufacturer Part Number:
5.0SMDJ22AH
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
141A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V