1.5SMC47A TR13 PBFREE
- Manufacturer Part Number:
- 1.5SMC47A TR13 PBFREE
- Manufacturer/Brand:
- Central Semiconductor Corp
- Part of Description:
- TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC SMC
- Manufacturer :
- Central Semiconductor Corp
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 23.2A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Supplier Device Package :
- SMC
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 64.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40.2V