SMBJ28CA R5G
Manufacturer Part Number:
SMBJ28CA R5G
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V