1SMB22CA TR13 PBFREE
- Manufacturer Part Number:
- 1SMB22CA TR13 PBFREE
- Manufacturer/Brand:
- Central Semiconductor Corp
- Part of Description:
- TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
- Manufacturer :
- Central Semiconductor Corp
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 16.9A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMB
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 24.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 35.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 22V