VS14VUA1LAMTR
Manufacturer Part Number:
VS14VUA1LAMTR
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC PMDTM
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
25.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-128
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PMDTM
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V (Max)