SMCJ13A/TR13
Manufacturer Part Number:
SMCJ13A/TR13
Manufacturer/Brand:
YAGEO
Part of Description:
SMCJ, DO-204AB, 13V, 21.5V, REEL
Manufacturer :
YAGEO
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
69.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V