ACPDT-24V
- Manufacturer Part Number:
- ACPDT-24V
- Manufacturer/Brand:
- Comchip Technology
- Part of Description:
- TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23-3
- Manufacturer :
- Comchip Technology
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- 2
- Capacitance @ Frequency :
- 10pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 1A (8/20µs)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Peak Pulse :
- 47W
- Power Line Protection :
- No
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 25V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 47V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V