SMAJ170CHR3G
Manufacturer Part Number:
SMAJ170CHR3G
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
TVS DIODE 170VWM 304VC DO214AC
Manufacturer :
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
304V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
170V