SMAJ150CHR3G
Manufacturer Part Number:
SMAJ150CHR3G
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
TVS DIODE 150VWM 266VC DO214AC
Manufacturer :
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
266V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V