SMP3V3-M3/85A
Manufacturer Part Number:
SMP3V3-M3/85A
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 3.3VWM 7.3VC DO220AA
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
54.8A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-220AA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
DO-220AA (SMP)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
4.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
7.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V