AQHV15-01LTG
Manufacturer Part Number:
AQHV15-01LTG
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 35VC SOD523
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive, CAN
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
43pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Peak Pulse :
250W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-523
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)