SMAJ51HR3G
Manufacturer Part Number:
SMAJ51HR3G
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
TVS DIODE 51VWM 91.1VC DO214AC
Manufacturer :
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
91.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V