PTVS7V5U1UPAZ
Manufacturer Part Number:
PTVS7V5U1UPAZ
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC 3HUSON
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
23.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
3-PowerUDFN
Power - Peak Pulse :
300W
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
3-HUSON (2x2)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V (Max)