TPSMA6L7.5A
Manufacturer Part Number:
TPSMA6L7.5A
Part of Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO221AC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
46.6A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V