CFTVS3V3B TR PBFREE
- Manufacturer Part Number:
- CFTVS3V3B TR PBFREE
- Manufacturer/Brand:
- Central Semiconductor Corp
- Part of Description:
- TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOD882
- Manufacturer :
- Central Semiconductor Corp
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-882
- Power - Peak Pulse :
- 40W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- SOD-882
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 3.5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V (Max)