PESD24VU1UT,215
Manufacturer Part Number:
PESD24VU1UT,215
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 76VC TO236AB
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
0.6pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3A (8/20µs)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :
200W
Supplier Device Package :
TO-236AB
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
25.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
76V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V (Max)