SMBJ48CD-M3/I
Manufacturer Part Number:
SMBJ48CD-M3/I
Part of Description:
TVS DIODE 48VWM 76.3VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
54.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
76.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V