SMBJ36CD-M3/H
Manufacturer Part Number:
SMBJ36CD-M3/H
Part of Description:
TVS DIODE 36VWM 57.3VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMBJ)
Voltage - Breakdown (Min) :
40.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
57.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V