PESD15VW1BCSFYL
Manufacturer Part Number:
PESD15VW1BCSFYL
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM DSN0603-2
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
HDMI, Telecom, USB
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
0.45pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DSN0603-2
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)