SMAJ15HR3G
- Manufacturer Part Number:
- SMAJ15HR3G
- Manufacturer/Brand:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Part of Description:
- TVS DIODE 15VWM 26.9VC DO214AC
- Manufacturer :
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 14.9A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 16.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 26.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 15V