PGSMAJ11CA E3G
- Manufacturer Part Number:
- PGSMAJ11CA E3G
- Part of Description:
- TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AC
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 22A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 12.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 18.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 11V