PGSMAJ20A R3G
- Manufacturer Part Number:
- PGSMAJ20A R3G
- Part of Description:
- TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 12.3A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 22.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 32.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 20V