XLD8A24CAHM3/I
Manufacturer Part Number:
XLD8A24CAHM3/I
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
PPPM=7000W AND IPPM=180A WITH 10
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
180A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-218AB
Power - Peak Pulse :
11000W (11kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-218AB
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V