5.0SMDJ24AH
- Manufacturer Part Number:
- 5.0SMDJ24AH
- Manufacturer/Brand:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Part of Description:
- TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
- Manufacturer :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 129A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 26.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 38.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V