5.0SMDJ54A-Q
Manufacturer Part Number:
5.0SMDJ54A-Q
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC
Manufacturer :
Bourns Inc.
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
57.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V