SMCJ75A-QH
Manufacturer Part Number:
SMCJ75A-QH
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 75VWM 157.3VC DO214AB
Manufacturer :
Bourns Inc.
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
62A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
157.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V