1.5SMC27A
- Manufacturer Part Number:
- 1.5SMC27A
- Manufacturer/Brand:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Part of Description:
- TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO214AB
- Manufacturer :
- Applications :
- Telecom
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 42A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 25.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 37.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 23.1V