TESDU12V RGG
- Manufacturer Part Number:
- TESDU12V RGG
- Part of Description:
- 0603, 12V, 25W, 12PF, ESD PROTEC
- Applications :
- USB
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- 12pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power - Peak Pulse :
- 25W
- Power Line Protection :
- No
- Supplier Device Package :
- 0603
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 13V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 33V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V