TESDH3V3B02P4Q2 RIG
- Manufacturer Part Number:
- TESDH3V3B02P4Q2 RIG
- Manufacturer/Brand:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Part of Description:
- DFN2510-10L, 3.3V, 33W, 0.21PF,
- Manufacturer :
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- HDMI, USB
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 0.21pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5.5A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 10-UFDFN
- Power - Peak Pulse :
- 33W
- Power Line Protection :
- Yes
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DFN2510-10
- Type :
- Steering (Rail to Rail)
- Unidirectional Channels :
- 4
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 9V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 6V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V (Max)