CMATVS3V3 TR PBFREE
- Manufacturer Part Number:
- CMATVS3V3 TR PBFREE
- Manufacturer/Brand:
- Central Semiconductor Corp
- Part of Description:
- TVS DIODE 3.3VWM 11VC SOD923
- Manufacturer :
- Central Semiconductor Corp
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 7A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-923
- Power - Peak Pulse :
- 80W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-923
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 11V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V (Max)