CPDA10C60VB-HF
- Manufacturer Part Number:
- CPDA10C60VB-HF
- Manufacturer/Brand:
- Comchip Technology
- Part of Description:
- DIODE ESD ARRAY 60VWM 198W DFN25
- Manufacturer :
- Comchip Technology
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 6pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 1.8A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 10-UFDFN
- Power - Peak Pulse :
- 198W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DFN2510-10
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 4
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 65V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 110V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 60V (Max)