SMBJ7.5CA-Q
Manufacturer Part Number:
SMBJ7.5CA-Q
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AA
Manufacturer :
Bourns Inc.
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
46.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB (DO-214AA)
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V