SMCJ210CA/TR13
- Manufacturer Part Number:
- SMCJ210CA/TR13
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO
- Part of Description:
- SMCJ, DO-214AB, 210V, 340V, REEL
- Manufacturer :
- YAGEO
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 4.4A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AB, SMC
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-214AB (SMC)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 237V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 340V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 210V