SMCJ85CA/TR13
Manufacturer Part Number:
SMCJ85CA/TR13
Manufacturer/Brand:
YAGEO
Part of Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
Manufacturer :
YAGEO
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V