ESD2451P4-TP
- Manufacturer Part Number:
- ESD2451P4-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- ESD,24V,DFN2020-3L
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 800pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 120A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 3-UDFN Exposed Pad
- Power - Peak Pulse :
- 4500W (4.5kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DFN2020-3L
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 24.5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 38V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V (Max)