SMA6J15A
- Manufacturer Part Number:
- SMA6J15A
- Manufacturer/Brand:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Part of Description:
- TVS DIODE 15VWM 23.6VC DO214AC
- Manufacturer :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 25.4A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AC, SMA
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-214AC (SMA)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 16.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 23.6V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 15V