SMBJ170A-TP
Manufacturer Part Number:
SMBJ170A-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AA
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
275V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
170V