SMF40A-HM3-08
- Manufacturer Part Number:
- SMF40A-HM3-08
- Part of Description:
- TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMF
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 172pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 3.1A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 64.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V