SM4F12CA-TP
Manufacturer Part Number:
SM4F12CA-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
400W,TVS, SOD-123FL
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.1A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V