SMF54A-TP
Manufacturer Part Number:
SMF54A-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SOD123FL
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TA)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V