SMF40A-TP
- Manufacturer Part Number:
- SMF40A-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- TVS DIODE 40VWM 64.5VC SOD123FL
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 3.1A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TA)
- Package / Case :
- SOD-123F
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Supplier Device Package :
- SOD-123FL
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 64.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V