UDD32C24L01
- Manufacturer Part Number:
- UDD32C24L01
- Part of Description:
- TVS DIODE 24VWM 56VC SOD323
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 2
- Capacitance @ Frequency :
- 0.8pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 3A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 26.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 56V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V (Max)