SMAJ10CA-TP
- Manufacturer Part Number:
- SMAJ10CA-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 23.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TA)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 11.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 17V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 10V