UDD32C15L01
- Manufacturer Part Number:
- UDD32C15L01
- Part of Description:
- TVS DIODE 15VWM 35VC SOD323
- Applications :
- DVI, Ethernet, USB 2.0, USB 3.0
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- 0.8pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 16.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 35V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 15V (Max)