ESD24VL1B-02LRHE6327
- Manufacturer Part Number:
- ESD24VL1B-02LRHE6327
- Manufacturer/Brand:
- Cypress Semiconductor Corp
- Part of Description:
- MULTI-PURPOSE ESD DEVICE
- Manufacturer :
- Cypress Semiconductor Corp
- Applications :
- USB
- Capacitance @ Frequency :
- 2.5pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 1A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- SOD-882
- Supplier Device Package :
- PG-TSLP-2-17
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 24.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 55V (Typ)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V (Max)