ESD5V3L1B02LRHE6327XTSA1
- Manufacturer Part Number:
- ESD5V3L1B02LRHE6327XTSA1
- Manufacturer/Brand:
- Cypress Semiconductor Corp
- Part of Description:
- TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
- Manufacturer :
- Cypress Semiconductor Corp
- Capacitance @ Frequency :
- 7pF @ 1MHz (Max)
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 2.5A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- SOD-882
- Power - Peak Pulse :
- 30W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- PG-TSLP-2-17
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 6V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 9.8V (Typ), 10.4V (Typ)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 5.3V (Max)